Profilaktinė priežiūra Pasirūpinsime Jūsų augintiniu
Kodėl reikia atlikti profilaktinę priežiūrą?
Veterinarinė profilaktika dažniausiai naudojama siekiant apsaugoti augintinius nuo ektoparazitų, endoparazitų bei infekcinių susirgimų.
Profilaktika nuo ekto ir endoparazitų.
Ektoparazitai – tai išoriniai parazitai, gyvenantys ant gyvūno odos ar plaukuose.
- Kraujasiurbės erkės Bene pavojingiausi ektoparazitai yra kraujasiurbės erkės, kurios platina įvairias ligas (babeziozę, laimo ligą ir kt.). Plačiai paplitęs mitas, kad nuo šių parazitų yra vakcina. Deja, apsisaugoti nuo erkių vakcinos pagalba nėra įmanoma, tačiau galite tą padaryti naudodami profilaktikos priemones savo augintiniui. Visuomet raginame atidžiai apžiūrėti savo gyvūnus, nurinkti erkes jei tokių pastebite bei naudoti profilaktikos priemones, kurias jums išsirinkti gali padėti veterinarijos gydytojas (lašiukus, antkaklius, tabletes).
- Niežų erkutės svarbiausias šių erkučių sukeliamų ligų (demodekozės, sarkoptozės) požymis – intensyvus ir vis stiprėjantis niežulys. Nors žmogui šis susirgimas nėra pavojingas, tačiau nesilaikant higienos žmogus šį susirgimą gali pernešti nuo sergančio gyvūno sveikam.
- Ausų erkutės Ausų erkučių gali turėti tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus gyvūnai. Jei jūsų augintinis kontaktavo su kitais gyvūnais, o vėliau intensyviai purto ir kasosi ausis – tikėtina, kad jis galėjo užsikrėsti ausų erkutėmis.
- Dažniausiai priemonės, kurios padeda apsisaugoti nuo erkių, yra veiksmingos ir prieš blusas Blusų suaktyvėjimas labiau pastebimas esant šiltesniems orams. Saugant gyvūną nuo blusų svarbu pasirūpinti ir aplinkos paveikimu priemonėmis nuo blusų, nes kiaušinėliai ir lervos gali ilgą laiką išlikti aplinkoje.
- Plaukagraužiai. Šie parazitai gali būti matomi ant gyvūno kailio plika akimi, išvaizda panašūs į pleiskanas. Dažniausiai priemonės veikiančios blusas padeda ir nuo plaukagraužių, taip galima išvengti sukeliamo diskomforto ir niežulio.
Endoparazitai yra prisitaikę gyventi bedeguonėjė aplinkoje pvz. kirmėlės, gyvenančios žarnyne.
Helmintai arba kitaip vadinamos kirmėlės, yra skirstomos į keletą rūšių. Labiausiai paplitę tarp naminių gyvūnų yra cestodai ir nematodai.
- Cestodai tai plokščiosios kirmėlės, kurioms priskiriami ir kaspinuočiai. Kaspinuočiams būdingas nariuotas kūnas, kurio nareliai gali atsiskirti, šeimininkai, matydami sudžiuvus narelius ant gyvūno kailio, neretai juos prilygina ryžio grūdui.
- Nematodai – apvaliosios kirmėlės, kurios dažniau aptinkamos jaunų gyvūnų organizme, tačiau užsikrėsti gali ir suaugę gyvūnai.
Profilaktinė dehelmintizacija
Profilaktinė dehelmintizacija yra skirtinga atsižvelgiant į gyvūnų rūšį bei amžiaus grupę. Jauniems gyvūnams iki pusės metų rekomenduoja vaistus nuo kirminų suduoti kas mėnesį. Iki metų laiko gyvūnams vaistus nuo kirminų rekomenduojama duoti kas 3 mėn., o suaugę gyvūnai dehelmintizuojami kas 3-6 mėnesius. Vaistai nuo kirminų gali būti tablečių, lašų, sirupo, pastos pavidalu, o labiausiai jūsų augintiniui tinkantį variantą padės išsirinkti veterinarijos gydytojas.
Dehelmintizacija padeda išnaikinti organizme jau esančius parazitus, tačiau neapsaugo nuo užsikrėtimo. Profilaktinę dehelintizaciją labai svarbu atlikti jei pastebite, kad jūsų gyvūnas yra užsikrėtęs blusomis ar plaukagraužiais, nes jie gali būti tarpiniu helmintų šeimininku. Gyvūnas kasydamasis dantimis gali suėsti blusą ar kitą jo kailyje gyvenantį parazitą ir tokiu būdu užsikrėsti kirmėlėmis.
Infekcinių susirgimų profilaktika
Infekcinių susirgimų profilaktikai atliekama vakcinacija, apie kurią plačiau paskaityti galite ČIA
Nuotraukoje vaizduojamos ausų erkutės, kačiuko ausyse
Kviečiame atvykti apžiūrai ir konsultacijai
SKAMBINKITE +370 612 10 045 IR REGISTRUOKITĖS APŽIŪRAI IR KONSULTACIJAI
Darbo laikas
I – V : 08:00 – 20:00
VI : 10:00 – 15:00
VII : Nedirbam
Mus rasite
Aukštaičių g. 54A
Kaunas
Copyright © UAB VETPERLA 2019 .
Sukurta Sumani studija